MAAILMA RAHVASTIK

Maailmas elab praegu peaaegu 7 miljardit inimest. Andmete kogumiseks korraldatakse teatud ajavahemike järel rahvaloendusi.

www.census.gov nn maailma kell näitab rahvastiku kasvu.

Eestis toimus viimane rahvaloendus 2011-2012.a.

 

Maailmas räägitakse üle 6800 erineva keele. Paljud keeled on väikerahvaste keeled, mille kõnelejaid on ühe miljoni piires. Ida-Kanada inuiti keele (Inuktitut) tähestik:

489px-Inuktitut.svg

5 miljoni kõnelejaga keeli on umbes 100.

 

Riigis võidaks kõneleda mitmes keeles, üks keel on aga siis kuulutatud riigikeeleks. Näiteks Eestis on eesti keel. Aga naaberriigis Soomes on kaks riigikeelt: rootsi ja soome keel.

Kogu maailmas on laialt levinud inglise keele kasutus, seda soodustavad filmid, muusika ja noorte suhtlemine internetis.

 

Maailma kõneldavamad keeled on mandariini-hiina, hindi, hispaania ja inglise keel.

Kirjutamiseks kasutatakse maailmas mitmeid tähestikke: araabia, kreeka, hiina, kirillitsa.

Näiteks gruusia tähestik:

alfavit

Inimeste kultuurilist kuuluvust saab uurida mitmest aspektist, oluliseks peetakse usulist kuuluvust. Maailmas on kõige rohkem kristlasi, moslemeid, hinduiste. Hinduistide tseremoonia Gangese jõe ääres:

450px-A_havan_ceremony_on_the_banks_of_Ganges,_Muni_ki_Reti,_Rishikesh

Paljud inimesed ei määratle ennast usu kaudu, tähtsamad on traditsioonid ja side oma rahvusega.

Tänapäeval ei jaotata enam inimesi nahavärvuse ja välitunnuste abil rassideks. Kõikide inimeste iseloom ja vaimsed võimed pole seoses välimusega. Inimeste tagakiusamine usu või välimuse tõttu (rassism) on keelatud.

TEST

Riigi rahvaarv. Vali õige vastus. Test nr1

results loading