10. klass, 11. klass, 12. klassÜhiskonnaõpetus

Ühiskonnaõpetuse õpik gümnaasiumile. I osa

Ühiskonnaõpetuse õpik gümnaasiumile. I osa

Kaheosaline ühiskonnaõpetuse õpik katab mõlemad gümnaasiumi kohustuslikud kursused. Ka sisuliselt ülesehituselt järgib õpik ainekava teemajaotust ning mahtu. Õpiku üks peamisi eesmärke on arendada õpilastes kriitilist mõtlemist ning tekitada huvi ühiskondlike ja poliitiliste protsesside vastu.

  • Praktilised näited.
  • Annab võimaluse argumenteerida, arutleda ja mõtiskleda.
  • Arendab kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet.
  • Äratab huvi osaleda demokraatlikes protsessides.

Digiõpiku aluseks on 2023. aasta neljas, uuendatud kordustrükk.

Vaata ka õpiku II osa!

Ühiskonnaõpetuse õpik gümnaasiumile, I osa

Ühele kasutajale 1 aasta.

6.90€
Mul ei ole kasutajat Registreeri ja osta
Olen juba kasutaja Sisene ja osta

Tõnis Saarts on Tallinna ülikooli üldpolitoloogia lektor ning riigi- ja poliitikateaduste doktorant. Tema teadustöö on seondunud enim parteisid ja parteisüsteeme võrdleva poliitilise analüüsiga.

Liana Roosmaa on Tallinna ülikooli üldpolitoloogia lektor ning riigi- ja poliitikateaduste doktorant.
Lisaks akadeemilisele tööle on tal kogemus ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajate täiendkoolituse alal Euroopa Liidu valdkonnas.

Maris Lauri on majandusanalüütik ja poliitik, olnud ka rahandusminister. Maris on tegutsenud õppejõuna ning pidanud teoreetilisi ja praktilisi majandusküsimusi käsitlevaid loenguid ning koolitusi asutustes ja ettevõtetes.

Heiko Pääbo on Tartu ülikooli riigiteaduste instituudi lektor ja Balti õpingute keskuse juhataja. Tema uurimisfookuseks on mälupoliitika ja rahvusvahelised suhted.

René Värk on Tartu ülikooli õigusteaduskonna rahvusvahelise õiguse dotsent ning kaitseväe ühendatud õppeasutuste riigi- ja rahvusvahelise õiguse dotsent. René õpetab erinevaid rahvusvahelise õigusega seotud õppeaineid.