Matemaatika jutuke nr 1. Loe läbi ja leia õiged vastused

Õigeid vastuseid oli Vigu oli
1 / 7

Kui palju loomi nägid lapsed safari esimesel päeval?

2 / 7

Mitu sebrat jäi pärast Steni naeru vee äärde?

3 / 7

Kui seitse pärdikut kukkus puu otsast alla ja jooksis minema, siis mitu jäi veel puu otsa?

4 / 7

Mitu elevanti tuli hommikust vanni võtma?

5 / 7

Sten ja Kelli läksid vanematega Aafrikasse safarile. Nad olid kaks päeva safaripargis veekogu lähedal ja nägid palju põnevat.
Esimesel hommikul tuli kümme elevanti vee äärde hommikust vanni võtma. Varsti luges Kelli kokku kaheksateist sebrat vee juurde tulemas. Tosin kaamelit tuli samuti jooma. Nad tegid naljakaid nägusid ja see ajas Steni naerma. Naeruturtsatuse peale jooksis viis sebrat minema.
Järgmisel päeval nägid nad ühte ninasarvikut põõsast välja tulemas. Ta tuli laste poole ja see oli hirmus. Lapsed karjusid, aga giid palus neil rahulikuks jääda. Isegi siis, kui nad kohtusid lõvikarjaga. Kaheksa lõvi magas akaatsiate all. Kakskümmend kaks pärdikut mängis lõvide kohal puu otsas.
Lapsed nägis kaelkirjakut koos pojaga puu all seismas. Kaelkirjak napsas puu otsast keelega lehti. Lähedal luusis kolm šaakalit. Kui auto lähemale jõudis, siis jooksid nad minema.
Õhtuks olid kõik väsinud. Nad ei olnud näinud leopardit, hüääne ega gepardit. Lõvid ei olnud möiranud, aga ninasarvik hirmutas neid küll. See oli põnev seiklus!

6 / 7

Kui lõvikari oleks vee äärde tulnud esimesel päeval, siis mitu looma oleks seal olnud?

7 / 7

Mitu šaakalit jooksis ära, kui auto sõitis lähedale?

Õigeid vastuseid võib olla mitu!

Autor: Kristi Rahn

results loading