Varia mälumäng nr1

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli
1 / 10

2003. aastast peetakse Eesti Kaitseväe Maaväe kevadist lahingõppust, mis kannab nime "Kevadtorm". 2015. aasta kevadel toimus selle asemel aga Eesti Kaitseväe ajaloo suurim õppus, mis toimus 4.-15. mai. Mis nime kandis see suurõppus?

2 / 10

Taliolümpial Sotšis osales rekordilised 88 riiki ning nende seas ka Tai kuningriik, keda esindas omaaegne maailmakuulus viiuldaja Vanessa Mae. Mis alal ta võistles?

3 / 10

Kollaste õitega ristõieliste sugukonda kuuluv rohttaim, maakeeli tuntud kui rakvere raibe, on Eestis üks levinumaid umbrohtusid. Mis taimega on tegu?

4 / 10

Miks kutsutakse seda looma pesukaruks?

5 / 10

See kunstnik, kelle tööde hulka kuulub ka see maal, sündis 20. aprillil 1889 Austrias Braunaus. 1907. aastal astus ta ka Viini Kujutava Kunsti Akadeemiasse, kuid kukkus eksamil läbi. Peale seda kandis ta kuni oma elu lõpuni viha professorite ja üldse jõukama elanikkonna peale. Kes?

6 / 10

Eesti suurimat mageveekala võib leida Peipsi- ja Võrtsjärves ning Emajõe sügavates kärestikes. Kala võib kasvada kuni 3 meetri pikkuseks ja 300 kg raskuseks. Mõistagi on kala Eestis looduskaitse all. Mis kala?

7 / 10

1967. aastal toimusid meie naaberriigis Soomes korvpalli Euroopa meistrivõistlused, mille võitis Nõukogude Liidu esindusvõistkond. Mitu eestlast mängis selles Liidu koondises?

8 / 10

Mis aastal anti välja esimesed Nobeli auhinnad?

9 / 10

Sigmund Freud kirjeldab oma teoses "Tootem ja tabu" põlisrahvaste keelde ja kombeid. Näiteks ühel Okeaania väikesaarel ei tohtinud mees isegi oma ämma nime öelda, ega ka teda kõnetada. Kui mees kohtas juhuslikult rannal oma ämma, siis ei tohtinud ta enam edasi liikuda. Millal tohtis mees jätkata oma teekonda rannas?

10 / 10

Millised neist filmidest on võitnud 11 Oscarit?

Kasutatud kirjandus: Haljala Gümnaasiumi mälumäng

results loading