10. klassFüüsikaTeadmiste test
Allikas
/ Õigeid vastuseid oli Vigu oli Kliki siia, et näha milliseid artikleid me soovitame lugeda.

Kiirus. Füüsika ülesanded. 10 ülesannet

Õigeid vastuseid võib olla mitu!
1 / 10
Jalgrattur sõidab mägiteel. Tõusudel on tema kiirus 5 km/h, laskumistel aga 20 km/h. Milline on keskmine kiirus, kui tõusudel ja laskumistel läbitavad teepikkused on võrdsed?
2 / 10
Mööda raudteega paralleelset maanteed sõidab jalgrattur kiirusega 12 km/h. Mingil hetkel jõuab talle järele rong, mille pikkus on 140 m ja mis möödub jalgratturist 8 sekundi jooksul. Kui suur on rongi kiirus?
3 / 10
Paigalt startiv auto saavutab 10 sekundiga kiiruse 108 km/h. Kui kaugele jõuab auto oma liikumise esimese 2 sekundiga juhul, kui kiirendus on konstantne?
4 / 10
Auto põrkab maanteel kokku vastutuleva autoga. Mõlemad autod liikusid Maa suhtes kiirusega 90 km/h. Milliselt kõrguselt kukkumisega on toimunud kokkupõrge samaväärne?
5 / 10
Mootorrattur läbis ühtlaselt kiirenevalt sõites 100 m pikkuse teelõigu 5 sekundiga, kusjuures tema kiirus kahekordistus. Millise kiirusega sõitis ta lõigu alguspunktis?
6 / 10
Elektrirongi liikuma hakkamise momendil seisis esimese vaguni eesmise otsa juures vaatleja, kes märkas, et esimese vaguni möödumiseks kulus 4 s. Kui kaua kestab viienda vaguni möödumine? Rongi liikumine lugeda ühtlaselt kiirenevaks
7 / 10
Püssitoru pikkus on 0,8 m ja kuul liigub temas 2 m/s kestel. Millise kiirusega väljub kuul püssist?
8 / 10
Püssitoru pikkus on 0,8 m ja kuul liigub temas 2 ms kestel. Kui suur on kuuli kiirus püssitoru keskel?
9 / 10
Torni kõrguse mõõtmiseks laskis tornitipus asuv inimene lahti kivi. Kui kivi langemise algusest oli möödunud 4,8 s, kuulis inimene kolksatust. Kui kõrge oli torn? Eeldame, et heli levimise kiirus õhus on 340 m/s.
10 / 10
Õhus liuglev avamata langevarjuga mees laskub kiirusega 216 km/h. Selleks, et avada langevari ja vähendada oma kiirust 6 korda, kulub mehel 2 sekundit. Millisel vähimal kõrgusel maast peab mees langevarju avama, et jõuda seda teha ja mitte puruks kukkuda? Liikumine lugeda ühtlaselt aeglustuvaks.
Uuesti Edasi