1. klassEesti keel

Jutulinna aabits

Jutulinna aabits

Jutulinna aabits on Jutulinna 1. klassi komplekti keskne õppematerjal. Komplekti kuuluvad veel lugemik, loodusõpetuse tööraamat, matemaatika tööraamatud (I osa, II osa ja III osa) ja muusika digiõpik koolidele „Jutulinna muusikaaed“. Aabitsat saab kasutada ka eraldiseisvana. Aabitsast leiad:

  • väärtuskesksed lugemispalad;
  • suulist kõnet arendavad pildid;
  • dialoogid algajale lugejale;
  • häälimisharjutused;
  • loovust toetavad ülesanded;
  • mängud keeleteemade õppimiseks;
  • liikluskoomiksid;
  • digitaalse ladumisaabitsa.

Õpetajale annab Jutulinna komplekt võimaluse täielikult rakendada üldõpetuslikku meetodit. Kuid see on kasutatav ka tavapärase tunniplaaniga, sest arvestab õppeainete nädala mahtu. Ka töökava on üles ehitatud seda järgides. Üldõpetuslike päevade korral saab aga õpetaja tõsta soovitud tegemisi ning teemasid ringi enda soovi kohaselt. Töökavasse on lisatud ka ideid meisterdusteks, linke videotele ning lisainfot uudishimulikele. Aabitsakomplekti töökava asub TaskuTarga õpetajatele mõeldud osas ja on mõeldud kasutamiseks koolidele.

Jutulinna aabitsakomplekt võimaldab luua kolm üldõpetuslikku teemapäeva nädalas: kaks teemat on aabitsateksti- ja/või loodusteemapõhised ja kolmas keskendub liiklusele. Aabitsas on eraldi koostöös Transpordiametiga valminud liikluskoomiksid – Jutulinna aabitsa kõrval pole eraldi liiklusaabitsat tarvis kasutada. Üldõpetuslikke teemapäevi toetab ka matemaatika.

Kahel järjestikusel üldõpetuslikul päeval ühte teemasse süvenemine jätab õpetajale aja keskenduda just sellele osale, mis lastele huvi pakub. Samas annab see ruumi lisada sobivaid meisterdusi, lisalugemisi ja teemaarendusi.

TaskuTargas saab iga peatüki juures vaadata ka paberaabitsa lehekülgi.

Digiaabitsa aluseks on 2022. aasta kolmas, uuendatud kordustrükk.

Vaata I poolaasta ehk 1.–15. nädala prinditavat töökava!

Siit saad osta õpiku juurde sobiva töövihiku.

Jutulinna aabits

Ühele kasutajale 1 aasta.

6.90€
Mul ei ole kasutajat Registreeri ja osta
Olen juba kasutaja Sisene ja osta

Jutulinna materjalide põhiautor Õnne Ints on töötanud üle 20 aasta klassiõpetajana ja pälvinud ka 2014. aastal Tartumaa aasta õpetaja tiitli. Ta on oma töös kasutanud pikalt üldõpetuslikku tööviisi. Praegu töötab Õnne Tartu luterliku Peetri koolis algklasside õpetajana. Õnne on kogu kontseptsiooni looja, kes seob eri materjalid ühtseks tervikuks.

Jutulinna materjalide autor on ka populaarne lastekirjanik Kätlin Vainola, kelle sulest ilmuvad kõik Jutulinna ilukirjanduslikud tekstid ja palad. Kätlin on ka kirjutanud Jutulinna 2. ja 3. klassi materjalide tekstid.

Kõik 1. klassi Jutulinna materjalid illustreerib armastatud kunstnik Elina Sildre, kes on illustreerinud teisedki Jutulinna teosed.