10. klass, 11. klass, 12. klass, IseõppijaleAjalugu

Uurimistöö ajaloos

Uurimistöö ajaloos

Riikliku õppekava valikaine „Uurimistöö alused“ jaoks on lisaks üldistele uurimistöö põhimõtetele vajalikud ka juhendmaterjalid, mis lähtuvad erinevate ainete, sh eriti ajaloo spetsiifikast.

„Uurimistöö ajaloos“ aitab oluliselt kaasa sellele, et saavutada ajaloohariduse põhieesmärki: kujundada ajalooteadvust. Uurimistöö raames tuleb tegeleda erinevate meetodite ja suundadega, mis arendavad ajaloolist mõtlemist: näiteks tõlgendada allikaid, hinnata usaldusväärsust, tegeleda multiperspektiivsusega jms.

See omakorda aitab luua erinevaid oskusi ja pädevusi: väärtuspädevust arendab tutvumine eri aegadel kehtinud väärtushoiakutega, õpipädevust arendab teabe hankimine, suhtluspädevust allikatest teabe lugemine ja mõistmine jne.

  • Sobib hästi ka üliõpilastele, kes alustavad teaduslikku uurimistööd ajaloos.

Digiteeritud materjali aluseks on 2023. aasta esmatrükk.

Uurimistöö ajaloos

Digimaterjali aluseks kasutatud trükise info
Anu Raudsepp
Uurimistöö ajaloosToimetanud Tarvo Siilaberg
Keeletoimetaja Piret Põldver
Kujundanud Heisi VäljakFotod ja illustratsioonid pärinevad autori erakogust, v.a allpool viidatud juhtudel.
Eesti Rahvusarhiiv (7, 20, 36, 44 vasakul, 51, 52), Raul Vinni/Delfi (35), Eesti Rahva Muuseum (16).ISBN 978-9916-663-72-1
Autoriõigus: Anu Raudsepp, Maurus Kirjastus OÜ, 2023Kõik õigused käesolevale väljaandele on seadusega kaitstud. Ilma autoriõiguse omaniku kirjaliku loata pole lubatud ühtki selle väljaande osa paljundada ei mehaaniliselt ega muul viisil.

Tartu ülikooli ajaloo didaktika kaasprofessor Anu Raudsepp omab pikaajalist kogemust ajalooalaste uurimistööde vallas. Ta on olnud üle 20 aasta vabariikliku ajalooalaste õpilastööde võistluse žüriis, lugenud üle 10 aasta ajaloo ja ühiskonnaõpetuse magistriõppe üliõpilastele kursust „Uurimistöö ajalootunnis“ ning juhendanud erinevaid, sh õpilaste uurimistöid. Samuti on ta viljakas Eesti ajaloo uurija.

00:00