ÕpiampsMeaningful Talks

Romet Vaino. Looduskeskkonna kasutamine õppeprotsessis

Õpiamps on loodud Meaningful Talksi poolt.

Statistika näitab, et nii täiskasvanud kui lapsed veedavad üha suurema osa oma elust siseruumides ja ekraanide taga. Sellest tulenevalt nõrgeneb meie side väliskeskkonnaga, mis omakorda võtab meilt ära oskuse kasutada loodust kui ressurssi isiklikuks heaoluks ja arenguks.

Nutiajastu lapsed ja noored kannatavad ebakindluse, ärevuse ja tähelepanuga seotud probleemide käes. Uuringud on näidanud, et looduskeskkond arendab lastes probleemilahendamisoskust, õpetab toime tulema oma emotsioonidega, pakub väljakutseid ja tõstab läbi nende enesekindlust. Inimene, kes on lapsepõlves loodusega head suhted loonud, leiab sealt tuge nii füüsilises kui vaimses mõttes ka hilisematel eluperioodidel.

Romet räägib oma loengutes sellest, kuidas looduskeskkonnas viibimine inimese ja eelkõige noore inimese vaimset ja füüsilist arengut toetab, kuidas lapsele seda maailma tutvustada ja kuidas teda kontakti loomisel loodusega toetada. Eesmärk anda osalejaile mõtteid ja juhiseid, kuidas nutiajastul siiski leida võimalusi laste suunamiseks loodusesse.

Rometi videoloenguid on 12, ühe osa pikkus on maksimaalselt 22 minutit ja need kestavad kokku 2h 35 min.

Romet Vaino on matkajuht, vabakutseline kirjanik ja hobifotograaf, Metaloodus asutaja.
Ta on iseõppija, kellele pakub huvi kõik see, mis on silmale nähtamatu- loodusmaastike mõju inimpsüühikale ja -füsioloogiale. Romet püüab teaduslikud selgitused siduda isiklike kogemustega. Olles vahetanud kontoritöö matkajuhi ameti vastu, otsib ta võimalusi ja viise kuidas juhatada ka teisi inimesi teadlikuma looduses kulgemise ja tugevama vaimse tervise suunas.

Romet Vaino. Looduskeskkonna kasutamine õppeprotsessis

Õpiamps

  • Kasuta 1 kuu 14.99€
  • Kasuta 3 kuud 44.97€ 22.49€ -50%
  • Kasuta 6 kuud 89.94€ 26.23€ -71%
  • Kasuta 12 kuud 179.88€ 29.98€ -84%
Mul ei ole kasutajat Registreeri ja osta
Olen juba kasutaja Sisene ja osta