Pagulasprobleemid maailmas
Kui inimesed peavad kodumaa jätma tagakiusamise, vägivalla või sõja tõttu, siis neid nimetatakse pagulasteks. ÜRO tegeleb pagulaste probleemidega, sest kodumaa kaitsele need inimesed loota ei saa. Pagulase staatust saab taotleda kui kodumaal kiusatakse taga usu, rassi, poliitiliste vaadete pärast või ühiskondlikku gruppi kuulumise eest. Praegu on maailmas üle 10 miljoni pagulase.
Sulle võivad huvi pakkuda need õppematerjalid:
Tundetarkus lastele. VASTIKUS
Funktsioonide graafikute lõikepunktide leidmine
Õpime tähti. L-täht
Kirjalik lahutamine
Harjuta eesti keelt A2-B1. Lugemine
MEISTERDA! Papist kevadlill
MEISTERDA! Looma näoga kaart jõuludeks
Peastarvutamine I kooliastmele
Funktsioonide graafikud
Õpime tähti. M-täht
I ja J-i õigekiri
Protsendid põhikooli matemaatikas
Eesti keele grammatika kordamine 9. klassile
Liitmine 20 piires
Õpime tähti. T-täht
Ioonid
Genotsiid on rahvusliku, etnilise, rassilise või usulise rühmituse hävitamine, massimõrv (1995.a Srebrenica, 1994.a Rwandas), see on pagulaste voolu tekke põhjus.
Pagulaslaagreid kodumaa naabruses naaberriigis peavad üleval ÜRO Pagulasamet ja Punane Rist jt rahvusvahelised organisatsioonid.
Pagulasi on kõige rohkem põgenenud Somaaliast, Iraagist ja Afganistanist. 2010.a. oli endisest Jugoslaaviast põgenenud moodustasid 65% kõigist Euroopa pagulastest, Ladina-Ameerikas on 82% pagulastest pärit Colombiast.
Lisalugemist Punase Risti ja ÜRO Pagulasameti kohta:
Riigid, kust oli 2010.a põgenenud üle 150 000 pagulase: Afganistan, Iraak, Somaalia, Kongo DV, Birma, Colombia, Sudaan, Vietnam, Eritrea, Serbia, Hiina. Kõige rohkem pagulasi on Pakistanis, Iraanis, Süürias, Saksamaal, Keenias, Tšaadis, Hiinas, USA-s, UK, Bangladesh, Venezuela jt.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!