Energiamajandusega kaasnevad keskkonnaprobleemid
Fossiilsete kütuste kasutamisega kaasnevad ohud, millest olulisem on tahkete kütuste põletamisel tekkiv õhusaaste. Suurtel elektrijaamadel on tahmapüüdurid ja kasvuhoonegaaside jaoks filtrid. Hajaasustusega piirkondades, kus köetakse kivisöega, põhjustab tahm tõsiseid probleeme.
EL keelustas ühepõhjaliste tankeritega tumedate kütuste veo 2003.aastal, heledaid kütuseid tohib aga endiselt vedada. Naftareostused on ohtlikud nii mere põhjaelustikule kui randadele ja avaveelindudele.
Sulle võivad huvi pakkuda need õppematerjalid:
Jäätmed pole kõigest prügi
Täis- ja kaashäälikuühend
Õpime tähti. E-täht
Liitmine ja lahutamine 20 piires
Väike protsendiamps
Segame värve!
Õpime tähti. K-täht
Peastarvutamine I kooliastmele
Rahvakalender lastele: VOLBRIPÄEV
Eesti keele grammatika gümnaasiumile: kirjavahemärgid
Protsendi rakendused igapäevaelus
Eriti tundlik naftalekete suhtes on Läänemeri, kui aeglase veevahetusega sisemeri.
Maagaasi põletamine on õhusaaste seisukohalt parim valik, sest põleb jäägitult. Maagaasi transportimiseks ehitatavad torujuhtmed on suure keskkonnamõjuga nii maismaal, kui merepõhjas sest nende ehituse käigus hävib algne looduskeskkond ja liigiline mitmekesisus.
1997.a. võeti ülemaailmsel kliimakonverentsil Kyotos vastu otsus vähendada 15 aasta jooksul CO2 hulka atmosfääris 5% võrra. Vähem saastavad riigid saavad oma CO2 kvoote müüa. Kivisöe jt energeetiliste maavarade kavandamisega rikutakse nii reljeefi kui loodusmaastikku, samuti muutub põhjaveetase.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!