TOITU TERVISLIKULT

Tervislik toitumine

Eesrindlikud toitumissoovitajad pööravad alati tähelepanu tasakaalustatud toitumisele. Olulisel kohal on toidupüramiid, mis näitab, mida ja kui palju süüa. Püramiidi aluse moodustavad toidud, mis peaksid meie meie menüüs omama kõige suurema osa. Püramiidi tipus on toidud, millest ei tasu samuti loobuda, ent mida peaks menüüs olema vastavalt vähem.

1

Toitumine on liikumisega tugevas seoses. Toiduga saadav energiakogus peab vastama kulutatud energia hulgale, vastasel juhul tekib ülekaal. Tervisliku kehakaalu tagavadki mitmekülgne ja tasakaalustatud toitumine ning piisav liikumine.

Noorte energiavajadus on suurem, kuna neil kulub väga palju energiat kasvamisele. Sellele vaatamata ei tasu liialdada ebatervislike toiduainetega. Näiteks maiustusi, soolaseid ning rasvaseid krõpse ja suhkrusisaldusega jooke  tarvitavad lapsed lubamatult palju. On koguni spekuleeritud, et kartulikrõpsud ja mitmed joogid sisaldavad sõltuvust tekitavaid aineid. Üks laialt kasutust leidnud legaalseid (legaalne on seaduslik, ametlikult lubatud) sõltuvusaineid on kofeiin.

 

Taldrikureegel:

  •       pool taldrikust: erinevad salatid või köögiviljad
  •       neljandik taldrikust: kala, kana vm liha
  •       neljandik taldrikust: lisandid (kartul, riis, tatar)

2

 

Tervislik toidutaldrik

 

Miks peab aeglasesti sööma?

 

Kiirtoidus on inimese jaoks liiga palju energiat

 

Video. Uurime kokakoolat

"Loe ja harjuta" kategoorias olevad artiklid on retsenseerimata.