Füüsikalise mudeli mõiste
Loodusteadustes nimetatakse üldiselt mudeliks loodusobjekti jäljendust, mis asendab originaali selle lihtsamaks mõistmiseks ning uurimiseks.
Füüsikaline üldmudel on kõige üldisem loodusteaduslik mudel, mis rõhutab loodusobjekti ainult neid omadusi, mis on antud kontekstis olulised. Füüsikalisi mudeleid kasutavad ka kõik teised loodusteadused.
Sulle võivad huvi pakkuda need õppematerjalid:
Õpime tähti. N-täht
Õpi eesti keelt teise keelena B2. Grammatika
Harjuta eesti keelt A2-B1. Grammatika
Õpime tähti. Ä-täht.
Protsendid põhikooli matemaatikas
Oksüdatsiooniaste
Õpime tähti. A-täht
MEISTERDA! Liikuv kaart sõbrapäevaks
Väike protsendiamps
Harjuta eesti keelt A2-B1
Tundetarkus lastele. VASTIKUS
Jäätmed pole kõigest prügi
Eesti keele grammatika kordamine 7. klassile
Eesti keele grammatika kordamine 4. klassile
Ioonid
Eesti keele grammatika gümnaasiumile: täheortograafia
Modelleerida saab kõiki mikro-, makro- ja megamaailma kuuluvaid objekte. Nii kehi kui ka nähtuseid. Tüüpilisteks üldmudeliteks on punktmass – keha, mille mõõtmed võib antud liikumisoleku juures arvesse võtmata jätta – keha mass kujutatakse koondununa ühte punkti; pikkus – kui vaatleja kujutlus, mis tekib kehade omavahelisel võrdlemisel piki ühte sihti ehk mõõdet ja kõik teised füüsikalised suurused ja nende mõõtühikud.
Kõikidele mudelitele on iseloomulik see, et nad ei jäljenda originaali kunagi täpselt, sest originaali omaduste täpne edastamine mudelis pole võimalik – me ei suuda kõiki üksikasju näha. Mudel edastab vaid originaali kõige olulisemaid tunnuseid ja omadusi. Mudeleid liigitatakse tavaliselt ainelisteks ja abstraktseteks.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!