Valgusfiltrid
Selliseid läbipaistvaid kehi, mis lasevad endast läbi vaid ühte kindlat värvi valgust nimetatakse (valgus)filtriteks. Kui mingit värvi valgusfiltrile langeb teist värvi valgus, siis see valgus neeldub selles filtris.
Samasugune nähtus leiab aset ka värvilistel pindadelt peegelduva valgusega – värviline pind peegeldab ainult temaga sama värvi valgust, kõik ülejäänud värvid aga neelduvad temas.
Sulle võivad huvi pakkuda need õppematerjalid:
Õpime tähti. N-täht
Õpi eesti keelt teise keelena B2. Grammatika
Harjuta eesti keelt A2-B1. Grammatika
Õpime tähti. Ä-täht.
Protsendid põhikooli matemaatikas
Oksüdatsiooniaste
Õpime tähti. A-täht
MEISTERDA! Liikuv kaart sõbrapäevaks
Väike protsendiamps
Harjuta eesti keelt A2-B1
Tundetarkus lastele. VASTIKUS
Jäätmed pole kõigest prügi
Eesti keele grammatika kordamine 7. klassile
Eesti keele grammatika kordamine 4. klassile
Ioonid
Eesti keele grammatika gümnaasiumile: täheortograafia
Kui punasele filtrile langeb valge valgus, siis on filtri taga võimalik vaadelda ainult punast valgust. Kui punasele filtrile langeb sinine valgus, siis pole filtri taga üldse valgust näha.
Kui sinisele kehale langeb valge valgus, siis peegeldub sellelt kehalt edasi ainult sinist värvi valgus, kui aga samale kehale langeb punane valgus, siis see valgus neeldub kehas täielikult ja me tajume seda keha mustana see tähendab kehana, mis ei peegelda üldse valgust. Kui aga punasele kehale langeb punane valgus, siis ta peegeldab kogu temale langeva valguse ja me tajume seda keha valgena see tähendab kehana, mis peegeldab kogu temale langeva valguse.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!