Valgusfiltrid
Selliseid läbipaistvaid kehi, mis lasevad endast läbi vaid ühte kindlat värvi valgust nimetatakse (valgus)filtriteks. Kui mingit värvi valgusfiltrile langeb teist värvi valgus, siis see valgus neeldub selles filtris.
Samasugune nähtus leiab aset ka värvilistel pindadelt peegelduva valgusega – värviline pind peegeldab ainult temaga sama värvi valgust, kõik ülejäänud värvid aga neelduvad temas.
Sulle võivad huvi pakkuda need õppematerjalid:
Tutvus keemiaga
HANS JA GRETE. Muinasjutt kuulamiseks
Haridustreff 2023 loengud
Kell ja kellaaeg
Aatomid ja molekulid
I ja J-i õigekiri
Protsendid põhikooli matemaatikas
Minni Aia-Utsal. Tõhusad enesekohased ja sotsiaalsed oskused
8. klassi matemaatika teooriavideod
MEISTERDA! Jõulupuu laua kaunistamiseks
Tundetarkus lastele. RÕÕM
Väike protsendiamps
Eesti keele grammatika gümnaasiumile: kirjavahemärgid
Liitmine ja lahutamine 20 piires
Kui punasele filtrile langeb valge valgus, siis on filtri taga võimalik vaadelda ainult punast valgust. Kui punasele filtrile langeb sinine valgus, siis pole filtri taga üldse valgust näha.
Kui sinisele kehale langeb valge valgus, siis peegeldub sellelt kehalt edasi ainult sinist värvi valgus, kui aga samale kehale langeb punane valgus, siis see valgus neeldub kehas täielikult ja me tajume seda keha mustana see tähendab kehana, mis ei peegelda üldse valgust. Kui aga punasele kehale langeb punane valgus, siis ta peegeldab kogu temale langeva valguse ja me tajume seda keha valgena see tähendab kehana, mis peegeldab kogu temale langeva valguse.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!