KEVAD

Kevadel lähevad ilmad soojemaks ja lumi sulab ära. Taimed hakkavad kasvama ja rändlinnud lendavad tagasi. Kõige enne jõuab tagasi künnivares. Siis tulevad kuldnokk ja lõoke. Laululinnud laulavad oma pesa juures.

Kevadkuud on märts, aprill ja mai.

Kalendri järgi algab kevad 21. märtsil. Kevade alguses on veel jahe. Öösel on külm, kuid päeval on juba üsna soe. Kevade saabumist tähistavad kevadpühad. Kevadpühadel on palju nimetusi. Kirikukalendris on see ülestõusmispüha. Tuntuim nimi kevadpühadele on munadepühad. Sellel päeval värvitakse mune. Siis kingitakse värvitud muna sõpradele ja tehakse munakoksimise võistlusi.

59

Kevadel sünnivad loomadel pojad. Kõige varem sünnivad pojad karul ja jänesel. Väikesed karupojad elavad koos emaga koopas. Jänesepojad aga jooksevad metsas ringi. Aprillis sünnivad pojad rebasel, oraval ja teistel metsloomadel.

60

Kui päike pilve tagant end juba rohkem näitab, sünnib meie ümber imelisi muutusi. Tärkavad esimesed kevadlilled: sinililled, ülased, paiselehed, nurmenukud jt.

ÜLESANNE:

KEVAD. VALI ÕIGED VASTUSED

VIDEO:Kevadel (Juba linnukesed)

 

61

Sinililled

Ülased

Ülased

Paiselehed

Paiselehed

Nurmenukud

Nurmenukud

Kevad toob inimestele kaasa palju tööd. Hakatakse põldu kündma, haritakse aiamaad, korrastatakse lillepeenraid ja poetatakse ka esimesed seemned mulda.

VIDEO: Yeti toob Jussi õuele kevade

Lisaks:

"Loe ja harjuta" kategoorias olevad artiklid on retsenseerimata.