OKUPEERITUD EESTI

Okupatsioon on mingi maa-ala vägivaldne hõivamine. Nõukogude Liit okupeeris Eesti vabariigi 1940 aastal. Arreteeriti avaliku elu ja riigitegelased ning saadeti nad vangilaagritesse. Ka rikkamad ärimehed ja talunikud koos oma peredega. Neilt võeti ära kogu nende varad ja maad. Vangilaagrid asusid Venemaa erinevates paikades. Sellist vangilaagritesse saatmist nimetati küüditamiseks.

1949 aastal toimus teine küüditamine, kus tuhanded inimesed viidi loomavagunites rongides Siberisse. Paljud surid teepeal, paljud Siberid, ainult vähesed jõudsid aastaid hiljem koju.

Ligi 50 aastat kestnud okupeerimine sundis Eesti inimesed elama võõra valitsuse ja selle korra järgi. Oma rahvuskombeid ja tavasid pidada ei lubatud.

Nõukogude Eestis ei tohtinud oma mõtteid vabalt väljendada.

Kui Nõukogude Liit okupeeris (hõivas väevõimuga) Eesti Vabariigi, kõrvaldati sinimustvalge lipp Pika Hermanni tornist ja selle asemele heisati punalipp. Nõukogude
Eestis keelati sinimustvalge lipu kasutamine. Lipu hoidjaid ja kasutajaid ootas ees arreteerimine, mis mõnel juhul lõppes koguni mahalaskmisega.

See artikkel on retsenseerimata.