5. klassMatemaatikaTeadmiste test
/ Õigeid vastuseid oli Vigu oli

Tekstülesanded. Test nr 2 (8 ülesannet)

Õigeid vastuseid võib olla mitu!
1 / 8
Suusatajate ühisstardiks pandi suusastaadionile 16-meetrine rajatähiste rida nii, et tähiste vahe oli 1 meeter. Mitu tähist pandi ritta?
2 / 8
Joonesta mõttes üks ruut. Tõmba sirgjoon selle ruudu ülemisest parempoolsest nurgast alumisse vaskpoolsesse nurka.Tõmba teine sirgjoon selle ruudu vasakpoolsest ülemisest nurgast parempoolsesse alumisse nurka. Mitu kolmnurka on võimalik leida tekkinud jooniselt?
3 / 8
Kirke isa oli 35-aastane, kui Kirke sündis. Ema on isast 6 aastat noorem. Ema on nüüd 36-aastane. Kui vana on Kirke?
4 / 8
Ühe muna keetmiseks kulub aega 4 minutit. Triin tahtis kartulisalati valmistamiseks keeta 5 muna. Kui kaua aega kulub 5 muna keetmiseks?
5 / 8
Kaunis prints ronis libeda klaasmäe otsa, et päästa unne nõiutud printsessi. Iga kord, kui ta oli roninud 3 meetrit ülespoole, siis libises ta jälle 2 meetrit allapoole. Kui pika teekonna pidi ta läbima, kui on teada, et mäenõlva pikkus oli 20 meetrit ja et viimasel korral ta alla ei libisenud?
6 / 8
Kui vana oled sa 301 kuu vanusena?
7 / 8
Emal oli rahakotis raha, millest täpselt poole eest ta ostis poest perele pisut söögikraami. Ülejäänud rahast poole andis ta pojale. Ja õhtul küsis tütar sellest rahast, mis veel rahakotis oli, ühe kahendiku endale. Nüüd jäi emale rahakotti veel täpselt 2 €. Mitu eurot oli emal rahakotis enne poodiminekut?
8 / 8
Liivakellaga võib mõõta korraga ühe tunni. Mitu korda peab liivakella keerama, et mõõta ööpäeva?
Uuesti Edasi