Õpetajale

Meaningful Talks videokursus "Kuidas õpetajana hästi hakkama saada?"

Peatüki tutvustus

Statistika näitab, et nii täiskasvanud kui lapsed veedavad üha suurema osa oma elust siseruumides ja ekraanide taga. Sellest tulenevalt nõrgeneb meie side väliskeskkonnaga, mis omakorda võtab meilt ära oskuse kasutada loodust kui ressurssi isiklikuks heaoluks ja arenguks.

Nutiajastu lapsed ja noored kannatavad ebakindluse, ärevuse ja tähelepanuga seotud probleemide käes. Uuringud on näidanud, et looduskeskkond arendab lastes probleemilahendamisoskust, õpetab toime tulema oma emotsioonidega, pakub väljakutseid ja tõstab läbi nende enesekindlust. Inimene, kes on lapsepõlves loodusega head suhted loonud, leiab sealt tuge nii füüsilises kui vaimses mõttes ka hilisematel eluperioodidel.

Romet räägib oma loengutes sellest, kuidas looduskeskkonnas viibimine inimese ja eelkõige noore inimese vaimset ja füüsilist arengut toetab, kuidas lapsele seda maailma tutvustada ja kuidas teda kontakti loomisel loodusega toetada. Eesmärk anda osalejaile mõtteid ja juhiseid, kuidas nutiajastul siiski leida võimalusi laste suunamiseks loodusesse.

Lühitutvustus. Romet Vaino. Meaningful Talks


Rometi videoloenguid on 12. Ühe osa pikkus on kuni 22 minutit ja need kestavad kokku 2h 35 min.

Romet Vaino on matkajuht, vabakutseline kirjanik ja hobifotograaf, Metaloodus asutaja.
Ta on iseõppija, kellele pakub huvi kõik see, mis on silmale nähtamatu- loodusmaastike mõju inimpsüühikale ja -füsioloogiale. Romet püüab teaduslikud selgitused siduda isiklike kogemustega. Olles vahetanud kontoritöö matkajuhi ameti vastu, otsib ta võimalusi ja viise kuidas juhatada ka teisi inimesi teadlikuma looduses kulgemise ja tugevama vaimse tervise suunas.