TAIMED. MÜRGISED TAIMED

Meie elu on mõeldamatu taimedeta. Inimene kasutab taimi toiduks ja õli saamiseks, hingab taimede poolt toodetud hapnikku, valmistab taimekiududest riiet, kasutab taimepuitu majade ja mööbli valmistamiseks, taimi saab kasutada ravimitena, maitseainetena, taimedest valmistatakse paberit, taimed annavad loomadele toitu, kaitset ja varju, surnud taimedest tekib kõdunemisel muld, taimed kaunistavad meie elupaika jne.

Taimed on elusorganid. Taime osad on juur, vars, lehed, õied, millest arenevad viljad.

9

Elusolendid paljunevad. Enamik taimi paljuneb seemnetega. Õistaimedel on õied ja õitest arenevad viljad ning viljadest küpsevad seemned. Seemnest kasvab uus taim.

Taim võtab mullast vett ja õhust süsihappegaasi. Nendest valmistab taim valget magusat suhkrut- seda toodab taim valguse käes. Suhkru tootmisel eraldub taimest õhku hapnikku, mida hingavad sisse teised elusolendid. Suhkrust valmistab taim ka oma rohelise värvuse- klorofülli.

Suhkrust teeb taim tärklist ja teisi aineid, millest ehitab ta üles oma keha: õied, lehed, varred, juured, viljad.

Taimeriik on inimestele tõeline varasalv – paljud taimed on söödavad, mitmetest saab meisterdada koduseid tarbeasju, hulgaliselt on neidki, millest saab abi haiguse korral. Hoopis erilist tähelepanu vajavad mürgised taimed. Mitte kõik marjad pole söödavad ja täiesti tavalisena tunduv taim võib osutuda tapvaks.

TEST:

Taimed. Vali õige lauselõpp.

MÜRGISED TAIMED test nr1. Millised taimed on mürgised?

MÜRGISED TAIMED test nr2. Millised taimed on mürgised?

Taimed:

Mürgised taimed:

Mürkputk

Maikelluke

Sinilill

Näsiniin

Maavits

Paakspuu

Kuutõverohi

Leseleht

Salu-siumari

Jugapuu

Ussilakk

Võsaülane

Aas-karukell

Maarja-sõnajalg

Sookail

Kuslapuu

 

Loe lisaks

  1. Mürktaimed
  2. Mürktaimed 2
  3. Eesti taimed
"Loe ja harjuta" kategoorias olevad artiklid on retsenseerimata.