Humoorikad tekstülesanded. (8 ülesannet)

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli
1 / 8

Ühe staadioniringi läbimiseks kulub Sassil 3 minutit ja Reinul 4 minutit. Poisid alustasid jooksu samal ajal samalt stardijoonelt. Leia vähim aeg, mis kulub poistel, et ületada jälle samaaegselt seda stardijoont.

2 / 8

Jaak kirjutas ühe numbri ning sellest paremale veelkord sama numbri. Saadud kahekohalisele arvule liitis ta 19 ja sai tulemuseks 74. Millise numbri kirjutas Jaak alguses?

3 / 8

Mari elab koos ema, isa ja vennaga. Neil on kodus üks koer, kaks kassi, kaks papagoid ja akvaariumis neli kuldkala. Mitu jalga on neil kõigil kokku?

4 / 8

Pinocchio nina on 3 cm pikkune. Iga kord, kui ta valetab, siis nina venib 20 mm võrra pikemaks. Kui pikk on Pinocchio nina peale kolme valetamist?

5 / 8

Peenral õitses 5 erinevat tulpi. Punane tulp oli valgest paremal pool, aga kollasest tulbist vasakul pool. Punane ja valge tulp ei olnud kõrvuti. Oranž tulp ei olnud kõrvuti valge, lilla ega punase tulbiga. Kirjuta tulpide värvid vasakult paremale.

6 / 8

Peres on vähem kui 10 last ja nende seas on nii poisse kui tüdrukuid. Igal tüdrukul on õdesid ja vendi ühepalju. Igal poisil on vendi poole vähem kui õdesid. Mitu poissi ja mitu tüdrukut on selles peres?

7 / 8

Kolmel puul istus kokku 60 varblast. Kui mingi aja pärast oli esimeselt puult ära lennanud 6 varblast, teiselt puult 8 ja kolmandalt 4, oli igale puule jäänud sama arv varblasi. Mitu varblast oli alguses teisel puul?

8 / 8

Sirge tee ääres on võrdsete vahedega 9 bussipeatust. Esimese ja kolmanda peatuse vaheline kaugus on 600 meetrit. Leia esimese ja viimase peatuse vaheline kaugus.

results loading