Mälumäng nr2

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli
1 / 12

2016.aastal Slovakkias Bratislava lähedal Senecis toimunud 11. maailmameistrivõistlustel võitis individuaalarvestuses kuldmedali eestlane Tiit Vunk! Millisel populaarsel mõttespordi alal?

2 / 12

Mille poolest olid Raasikul valmistatud vildid ainulaadsed kogu Nõukogude Liidus?

3 / 12

Väike-Maarja nimes pole "väike" sõna niisama. See nimi oli tingitud kõrvutamisest Suure-Maarjaga. Mis nime kannab Suure-Maarja tänapäeval?

4 / 12

Mis aastal tappis ennast kinnivõtmise katsel Põlvamaal viimane teadaolev metsavend August Sabbe?

5 / 12

Kui kaua kestab Eestis päikesetõus idapoolseimast punktist (Narva) lääänepoolseima punktini (Nootamaa saar)?

6 / 12

2007-ndal aastal esilinastus mängufilm, kus on jäädvustatud suur hulk tolle aja avaliku elu tegelasi. Teiste seas oli selles komöödiafilmis roll ka Eesti Vabariigi endisel presidendil Toomas-Hendrik Ilvesel. Mis filmiga on tegu?

7 / 12

Esialgseid andmeid sellest igapäeva toote kasutamisest võib leida 6 sajandi Hiinast. Masstootmise kohta on andmeid 14 sajandist, kuid tänapäevasel kujul toote kohta võeti patent 1883aastal USAs. Mis tootega on tegu?

8 / 12

Kes on see kirjanik, kelle teoste peategelasel ilmnesid nähud, mis inspireerisid sündroomi nimetust AIWS. Selle sündroomi puhul on inimese taju häiritud, tema enda keha või selle osad tunduvad ebaproportsionaalselt väikesed või suured. Sama on ümbritsevate esemetega. Need tunduvad kas liiga lähedal või kaugel. Kirjaniku teosed on suurt huvi pakkunud mitte ainult lastele vaid ka füüsikutele.

9 / 12

1950-aastatel oli Mitšurini, Lenini, Stalini, Marxi jt nimeliste kolhooside kõrval Võru rajoonis veel üks isikunimeline kolhoos. Mõnede arvates pole nii kuulsat nime ükski Eesti kolhoos ei varem ega hiljem kandnud. Sellele kolhoosile nime andnud mees (1809 –1882) on saavutanud oma maailmakuulsuse loodusteaduse valdkonnas. Kelle nime kandis see Võrumaal asuv kolhoos?

10 / 12

19. sajandi keskel ehitati Eestis esimene aurulaev Juliane Clementine. Millistel veeteedel sõitis Juliane Clementine?

11 / 12

Üks oluline ese koduses majapidamises patenteeriti 30.08.1901. aastal? Mis see oli?

12 / 12

1940.a. leiutasid John Randall ja H.A.Boot Birminghami ülikoolist magnetroni, et kasutada seda Briti radarisüsteemides II maailmasõja ajal. Magnetronist aga arenes välja paljudes kodudes asendamatu kodumasin. Milline?

Allikas

results loading