Mälumäng nr3

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli
1 / 12

Sellel taimel on Eestis looduslikult kasvades kõige suuremad õied. Tema risoom on tärkliserikas ja sisaldab parkaineid. Taim on Eestis arvatud III kaitsekategooriasse. Mis taimest on jutt?

2 / 12

Ühe Eesti linna territooriumil asuvad saared nimega Vaherahu, Kodurahu, Mallerahu ja Karurahu. Millises linnas need saared on?

3 / 12

1945.a. kinkis Hollandi printsess Juliana Ottawa linnale Kanadas 100 000 tulbisibulat. Sellest ajast alates on Hollandi kuninglik perekond saatnud Ottawale igal aastal 10.000 uut tulbisibulat. Miks?

4 / 12

2012 aasta Londoni olümpiamängudel võitis eesti kreekarooma maadleja Heiki Nabi hõbemedali. Millise kohaga lõpetas ta 2016. aasta Rio olümpiamängud?

5 / 12

Mille poolest on eriline G. Ernesaksa koorilaul "Hakkame mehed minema"?

6 / 12

Kes on see eesti moekunstnik, kelle loomingut sai esimese eestlasena näha New Yorgi moenädalal?

7 / 12

Selles raamatus tutvustan ma nippe, mida ma kõige selle saavutamiseks kasutasin. Tarvita neid targalt ja sa jõuad palju kaugemale kui mina. Kes tutvustab nii enda raamatut ja kuidas on raamatu pealkiri?

8 / 12

Millist Vikerraadio saadet on kõige rohkem järelkuulatud (ligi 2,5 miljonit korda)?

9 / 12

Kes oli Eesti taasiseisvumise järgne esimene president?

10 / 12

Mis on Sapi süvik?

11 / 12

Jüri Makarov on meenutanud Rock Summerite korraldamisest järgmist: “Uus Meremaa ansambel OMC esitas kirjaliku nõudmise, et peakorraldaja peab kogu ürituse jooksul olema ............ See oli kõige kummalisem, aga ka kõige ilusam nõudmine.“ Milles see nõudmine seisnes?

12 / 12

Kui palju kaalub ühekaraadine teemant?

Allikas

results loading