Mälumäng nr5

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli
1 / 10

Maailma suurim kiskja on kuni 1000 kg kaaluv jääkaru, pisim aga meilgi Eestis elutsev loomake, kelle kaal on 40-100 g, tüvepikkus 13-28 cm (lisaks veel kuni 9 cm pikkune saba) ning talvekarvastik üleni valge. Kes see on?

2 / 10

“Küll on kena kelguga…” on meile kõigile tuntud lastelaul. Tegelikult on tegu ühe rahvuse rahvalauluga, millele loodud uued, eestikeelsed sõnad. Samuti on Johannes Aavik selle rahvuse emakeelest tuletanud eesti keelde omadussõna “siiras”. Millisest rahvast käib jutt?

3 / 10

Millisest puust olid valmistatud Robin Hoodi ja üldse keskaegsete Inglise
vibuküttide vibu ja nooled? Seda puuliiki kasvab ka Eestis, kuid on meil looduskaitse all.

4 / 10

Kuidas nimetatakse Ukraina rahaühikut?

5 / 10

1988.a. asutatud mikrotehnoloogiafirma Lenovo toodab lisaks laua- ja sülearvutitele ka servereid, kõvakettaid ja tarkvara. 2013. aastal tõusis Lenovo maailma suurimaks arvutitootjaks, edestades kauaaegseid turuliidreid HP-d ja Delli. Mis riigi firma on Lenovo?

6 / 10

Sada aastat tagasi hüüti ühte tollast Eesti alevit (hilisemat linna) “Vorstilinnaks”, kuna väikeses alevis asus tervelt 6 vorstitööstust! Mis linnaga on tegu?

7 / 10

Üks Londoni vaatamisväärsusi on kuningliku kaardiväe vahtkonnavahetus Buckinghami palee ees. Millise looma nahast on valmistatud valvurite kõrged karvamütsid?

8 / 10

Mida tähendab iiri perekonnanimede nii sagedane eesliide O’ (näiteks O’Connor, O’Brian, O’Neill, O’Hara jne.)?

9 / 10

Vene vägede lahkumine Eestist augustis 1994, tähistas meie jaoks okupatsiooni lõppu. Võimalik, et seda ei oleks niipea juhtunud, kui kuu aega varem ei oleks vastavas otsuses kokkuleppele jõudnud kaks meest. Kes need olid?

10 / 10

Eesti peamiseks NATO nõuetele vastavaks militaarrajatiseks on Ämari lennuväli, mis suudab vajadusel võtta vastu ja teenindada NATO hävitajaid. Millises maakonnas asub Ämari?

results loading