Mälumäng nr1

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli
1 / 13

Milline laevatee läbib Rukki kanali?

2 / 13

1930-date alguspoolel tegutses Eestis neid tosinajagu ja neil olid huvitavad nimed nagu Pliuhkam, Võru Napoleon, Kapa Kohila , Eksperimentaal jne. Kirjasõnas teatasid nad, et „peavad olema ettevaatlikud, sest muidu postisaksad tulevad välja oma imeaparaadiga ja püüdvad nad kinni”. Mis või kes need olid?

3 / 13

Ajaloolise Tartumaa koosseisu kuulus 20. sajandi algul 16 kihelkonda, nende hulgas ka Puhja, Rõngu, Kambja ja Võnnu kihelkonnad. Milline neist kihelkondadest kuulub tänapäeval tervikuna Tartumaa koosseisu?

4 / 13

Kus asub pildil olev skulptor Endel Taniloo valmistatud pronksist hobusemonument?

5 / 13

Mis aastal sai leiutis täispuhutavad jalgrattakummid patendi Inglismaal?

6 / 13

Selle mõisa kohta pärinevad esimesed teated juba 1309. aastast. Jüriöö ülestõusu ajal põletati see maha, hiljem taastati ja praeguse väliskuju sai mõis 1850. aastal. Mis mõis see on?

7 / 13

Kadunud on linnamüür kaitsetornidega, ajahambad on hävitanud lossi, vaid mälestustes räägitakse Püha Johannese ja Püha Klaara kirikust. Aga tornid on jäänud – tänase ...... ...... siluetti ei kujutaks ette ilma Vana Veetorni, Raekoja ning Jaani ja Pauluse kiriku tornideta. Millise linna nime kirjutame punktiirile?

8 / 13

Estonia, Tasuja, Wahur, Toonela, Wibulane, Kalevipoeg, Kotkasilm, Erilane, Vanapagan, Pisuhänd... Mis või kes need on?

9 / 13

Läti asuvas Kuldiga linnas on Euroopa kõige laiem ...

10 / 13

Mis aastal alustas Tallinnas tööd esimene hobutrammiliin?

11 / 13

Kolm eestlast on tulnud olümpiavõitjaks, maailmameistriks ja püstitanud maailmarekordi. Kaks neist on Alfred Neuland ja Jaan Talts. Kes on kolmas?

12 / 13

Raamatus “Nils Holgerssoni imeline teekond läbi Rootsi” oli üheks pahaks tegelaseks rebane, kes kandis nime, mis langeb kokku ühe Lillehammeri olümpiamängude medalisti hüüdnimega. Mis oli rebase nimi?

13 / 13

Kui meil peaksid valutama molaarid, siis millise arsti poole oleks vaja abi
saamiseks pöörduda?

Allikas

results loading