Teadmiste test

Nõiad ja müstilised tegelased. Vali õiged vastused

Sinu tulemus on
1 / 15

Morgan Le Fay oli tuntud nõid

2 / 15

Johan Gris oli 1676. aastal toimunud nõiaprotsesside tähtsaim lapstunnistaja. Tegemist oli kingsepa pojaga, kes sai tuntuks kui lasi hukata oma ema, kuna väidetavalt oli viimane ta ühte kohta viinud ja teda seal toimunud Sabatil seksuaalselt ahistanud. Tema fantaasiarikastest lugudest said innustust teisedki lapsed, kes hakkasid samuti väitma, et ka neid rööviti öösel oma vanemate poolt ja viidi Saatana juurde. Alanud oli nõiahüsteeria. Kus riigis leidis aset antud sündmus?

3 / 15

Kui kedagi pole näha, aga taldrikud lendavad üle toa, keegi prõmmib keset ööd seintele ja põrandale ning raske mööbel vahetab iseenesest asukohta.

4 / 15

Hiiglaslik ja hirmuäratav koer, kes istus Kreeka mütoloogias allilma väravate ees. Tal oli kolm pead ning teda on mõnikord kujutatud madutest lakaga ja mao sabaga

5 / 15

Kurjad hinged, kes on tuntud selle poolest, et üritavad meelitada inimesi halvasti käituma. Paljud arvavad, et nad on teatud sorti inglid, kes on läinud halvale teele.

6 / 15

Legend, mis on vanemate poolt välja mõeldud, et väikesed lapsed end korralikult üleval peaksid.

7 / 15

Kõige viimane teadaolev nõia hukkamine Euroopas toimus Šveitsis ....

8 / 15

Nõiad ei ole kunagi meessoost.

9 / 15

Kole Sri Lanka majadeemon, kes tekitab haigusi ja muid hädasid.

10 / 15

Vana-Kreeka mütoloogia koletis. Nad olid hiiglaslikud naiste peadega ja suurte teravate küünistega linnud. Nad olid õelad ja pidevalt näljased ning võisid su allilma kaasa võtta.

11 / 15

Millega nõiad liiguvad?

12 / 15

Üks kuulsamaid kristlikke liigitusi nimetab ära kõik deemonid, keda on seostatud seitsme surmapatuga ja kes üritavad sind nendega ahvatleda. Leia need 7 deemonit!

13 / 15

Nõia lemmikloom on tihti... (3 õiget vastust)

14 / 15

Hirmuäratavad ning jubeda õigluse- ja kättemaksujumalannad. Neid oli kolm, igaühel nahksed tiivad, juusteks maod ja verd tilkuvad silmad.

15 / 15

Mille järgi tehti kindlaks, kes on nõid? (3 õiget vastust)

results loading