Protsentarvutus ülesanded. Protsentuaalne kasvamine ja kahanemine. Test nr2

Õigeid vastuseid oli Märkimata vastuseid oli Vigu oli Meie lugemissoovitus
1 / 6

Pere elab eramus, mis osteti eluasemelaenu abil. Laenu intressimäär on EURIBOR (pankadevaheline baasintress) pluss panga intressimäär 1,5%. Eelmisel poolaastal oli EURIBOR 1,7%. Selle poolaastal tõusis EURIBOR 0,7 protsendipunkti võrra. Mitu protsenti kasvas pere eluasemelaenu intress?

2 / 6

Omavalitsusele jäätmeveo teenust pakkuva ettevõttega sõlmitud lepingus on kirjas, et viie aasta jooksul ei tohi teenuse hind kasvada rohkem kui 10%. Teisel aastal tõusis hind 3%, kolmandal aastal 4% ja viiendal aastal 2%. Mitu protsenti tõusis hind viie aasta jooksul?

3 / 6

Kui piima hind on p ja tarbitud piima kogus kuus Q, siis pere kulutused piimale kuus on hind korda kogus ehk p * Q. Kui piima hind tõuseb 15%, siis mitu protsenti tuleb vähendada piima tarbimist, et kulutused piimale jääksid samaks?

4 / 6

Kauba hinda tõsteti r%, mille tulemusel tarbija vähendas selle kauba ostukogust r%. Mitu protsenti muutusid tarbija kulutused sellele kaubale?

5 / 6

Riietepoe juhataja soovis kuulutada välja allahindlust ilma tegelikku
hindade alandamiseta. Selle asemel lasi ta kaupadele arvutada kõrgemad hinnad ja tegi allahindluse nendest hindadest. Mitu protsenti peavad kõrgemad hinnad olema esialgsetest suuremad, et peale allahindlusmäära 35% rakendamist oleks tulemuseks esialgne hind?

6 / 6

Aastal 2009 laekus maksudena valla eelarvesse 1 270 132,0 eurot. 2010. aastal valla elanike arv kasvas 4%, iga elaniku kohta laekuv maksutulu aga kahanes keskmiselt 11%. Kui palju laekus maksudena valla eelarvesse 2010. aastal?

results loading