KAVA JÄRGI JUTUSTAMINE

Kava järgi jutustades, tuleb Sul kõigepealt kava koostada (juhul, kui seda pole ette antud). Kava koostades tulev Sul arvestada, et igal jutul on algus ja lõpp ning tegevused jutu keskel.

Kõigepealt loe jutt läbi!

MAGUS PUDER

1. Elas kord tütarlaps oma emaga. Nad olid väga vaesed, nii et neil ei olnud iga kord süüagi.
2. Ühel päeval läks tütarlaps metsa seenele. Seal tuli ta juurde võõras naine, ulatas talle imeliku vanamoelise keedupoti ja ütles: “Oled hea laps ja ma ei taha, et sa nii sageli pead nälga kannatama. Võta see pott! Kui sa talle ütled: “Pott, keeda!”, siis keedab pott sulle head magusat putru nii palju, kui sa soovid. Ja kui sa ütled: “Pott, seisa!”, siis lakkab ta sedamaid keetmast.”
3. Tütarlaps võttis poti tänuga vastu ja läks koju. Nüüd ei olnud neil vaja enam nälga kannatada: sõid magusat putru nii sageli kui tahtsid.
Kord läks tütarlaps kodunt ära. Ema ütles potile: “Pott, keeda!”
4. Pott hakkas kohe keetma ja ema sõi kõhu täis. Nüüd tahtis ta keetmist järele jätta, aga, oh häda: ta oli unustanud sõnad, millega seda teha!

Jaga jutuke lõikude kaupa osadeks!

Seejärel anna igale lõigule pealkiri, millest moodustubki omakorda KAVA.

1. Vaene tüdruk emaga.

2. Metsas naine ja pott.

3. Pott keeda!

4. Unustatud sõnad.

 

Ja nüüd pole muud, kui loe kavapunkte ja osadeks jaotatud juttu vaheldumisi niikaua, kuni jutu sisu meelde jääb ja enam juttu lugema ei pea ning oskad juba kavapunktide järgi jutustada.

Teksti allikas: MAGUS PUDER

"Loe ja harjuta" kategoorias olevad artiklid on retsenseerimata.